W tym dziale znajdują się niektóre realizacje zamówień wykonane dla naszych klientów. Oczywiście większość woli zachować tajemnicę, ale będziemy się starać publikować co jakiś czas co ciekawsze projekty.

 • Frezowanie mosiądzu (pomorskie)Zlecenie obejmowało precyzyjne frezowanie mosiądzu. Elementy obrabiane były dość małe - ok 40mm w najdłuższym miejscu. Dodatkowo trzeba było wykonać wiercenie i gwintowanie otworów pod śruby o bardzo małej średnicy.  Bloczki wykonaliśmy w różnych rozmiarach. Część elementów została wykonana zarówno z twardego mosiądzu jak i stali. Frezowanie mosiądzu; podobne zlecenia:
 • Gięcie rur ze stali nierdzewnej (pomorskie)Zlecenie obejmowało gięcie rur ze stali nierdzewnej oraz wiercenie otworów. Każda z rurek  została też nagwintowana aby móc wygodnie połączyć elementy z układem. Dzięki precyzyjnemu wierceniu za pomocą maszyny CNC udało się uzyskać idealną powtarzalność dysz i równomierny strumień cieczy wydobywający się rur. Gięcie rur ze stali nierdzewnej; podobne zlecenia:
 • Cięcie stali nierdzewnej (pomorskie)W tym zlecenie wykonaliśmy cięcie stali nierdzewnej laserem, gięcie i walcowali blach, a na koniec spawanie elementów ze sobą. Kosz filtracyjny został zrobiony ze stali przeznaczonej do produktów spożywczych.
 • Projektowanie CAD i budowa przyrządu (pomorskie)Zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie przyrządu do przytrzymywania butelek podczas operacji tampodruku. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby w łatwy sposób dostosowywać różne średnice i długości butelek. Zdjęcie przedstawia testową stacje podawania powietrza. Na stanowisku roboczym przyrząd został wyposażony w pedał nożny pozwalający na sterowanie pracy siłownikiem bez użycia rąk.   Krótki film przedstawiający działanie przyrządu.
 • Frezowanie zębatek POM (pomorskie)Przedstawione na zdjęciu zębatki frezowane były z dwóch elementów, osobno tarczy i wałów dostosowanych do miejsca mocowania. Zastosowano taki zabieg w celu szybszego wykonania i łatwości wymiany samych tarcz w przyszłości. Dodatkowo dzięki oszczędności materiałów koszt realizacji całego zlecenia wyniósł mniej niż materiał na jednolite elementy. Samo zastosowanie tworzywa POM było podyktowane pracą elementów w środowisku mokrym i wilgotnym, gdyby wykonać elementy z poliamidu kształt i średnica zwiększyłyby się poprzez absorpcję wody.
 • Cięcie laserem blach (pomorskie)Wykonaliśmy cięcie laserem blach służących jako elementu infrastruktury ścieżek rowerowych. Poza wycinaniem wykonywane były też operacje takie jak: gięcie, spawanie,  pokrywanie powłoką cynkową i malowane proszkowo.
 • Frezowanie i toczenie stali (pomorskie)Zlecenie obejmowało przeprojektowanie oryginalnych części w celu optymalizacji procesu produkcji oraz wykonania partii zespołów składających się ze stalowego korpusu i trzech wałów. Zespół został tak zaprojektowany, aby móc w prosty sposób wymienić jeden z wałów gdyby uległ zniszczeniu, bez wymiany całego elementu jak się to działo wcześniej. Frezowanie i toczenie odbyło się na obrabiarkach sterowanych numerycznie.
 • Frezowanie cnc gąbki (pomorskie)Frezowanie CNC gąbki służącej jako wypełnienie skrzyń i szuflad. Wcześniej elementy były wykonywane za pomocą cięcia i podklejania powierzchni dolnej, niestety takie rozwiązanie było droższe i pochłaniało czas potrzebny na operację klejenia. Dzięki frezowaniu można było dodatkowo uzyskać dowolną głębokość zagłębień.
 • Frezowanie CNC miedzi i teflonu (pomorskie)Jednym ze zrealizowanych projektów było frezowanie cnc miedzi i teflonu potrzebnych do konstrukcji bloków chłodzących ogniwa Peltiera. Końcowy produkt został z powodzeniem zainstalowany w sprzęcie laboratoryjnym.  Rozmiaru dostępnych na rynku bloków procesorów nie udało się dopasować, a cena przy frezowaniu większej ilości produktów okazała się o połowę niższa. Obróbka odbyła się w materiale dostarczonym przez klienta, więc nie było miejsca na pomyłki. Na szczęście wszystko udało się wykonać za pierwszym razem.  
 • Frezowanie obudów ABS (pomorskie)Zlecenia tego typu wykonujemy, gdy rodzi się potrzeba wykonania prototypów lub mniejszych serii urządzeń elektronicznych. Bardzo często zupełnie nie opłaca się wykonywać specjalnej formy, czy wkładki zmieniającej kształt wyprasek. Stosując frezowanie obudów ABS na centrach CNC klienci oszczędzają czas i pieniądze.
 • Wiercenie otworów w sklejce (pomorskie)Często się zdarza, że klienci zamawiają frezowanie CNC w sklejce. Materiał z racji swojej kompozytowe konstrukcji jest bardzo uniwersalny i stabilny wymiarowo. Idealnie nadaje się nie tylko jako materiał na meble, ale także na modele konstrukcji, wykonywanych później w dedykowanych dla nich technologiach.  W przypadku tego zlecenia trzeba było wykonać 450 000 otworów. Termin był bardzo napięty, ale dzięki wielozmianowej pracy, szybkich urządzeniach i pomysłowym systemie montażu, zlecenie zostało wykonane ekspresowo.
 • Naprawa zużytych zębatek (pomorskie)Czasem potrzeba pilnego zastąpienia zużytych elementów jest na tyle duża, że dużo bardziej opłacalne jest zlecenie szybkiego frezowania elementów niż zamawianie zapasowych elementów od producenta. Wielokrotnie zdarza się, że zakup części zastępczych jest już niemożliwy, lub producent specjalnie utrudnia dostęp, aby więcej na nas zarobić. W takich sytuacjach najlepszym wyborem jest zlecić usługę profesjonalistom. Niestety nie wszystkie firmy szybko podejmują się zlecenia, wiele z nich pogrąża się w swoich procedurach ofertowych, inne nie chcą rozmawiać z klientami zamawiającymi tylko kilka, kilkanaście sztuk wyrobu. Na szczęście u nas takie problemy nie istnieją.
 • Frezowanie form MDF (małopolskie)Zlecenie na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, ale tak na prawdę dużo trudniejsze i czasochłonne było pozyskanie i sklejenie bloku z MDFu niż samo frezowanie. Dzięki dobremu doborowi narzędzi, szybkiej obróbce i świetnym umiejętnością programistów CAM udało się wykonać bardzo dokładny model formy potrzebnej klientowi.
 • Frezowanie drewna, cyfry sosnowe (Pomorskie)Frezowanie drewna sosnowego, tak aby uzyskać cyfry i inne symbole potrzebne do przyozdobienia pensjonatu. Do zlecenia wykorzystano klejoną płytę sosnową, z której następnie wycięto wszystkie potrzebne elementy.  Wszystkie krawędzie zostały delikatnie zaokrąglone na frezarce dolnowrzecionowej. Gotowe elementy wyszlifowano i pokryto olejem.
 • Obróbka mosiądzu (pomorskie)Zlecenie polegało na wykonaniu obróbki z mosiądzu dość drobnych elementów. Wykonanie tak małych detali jest często kłopotliwe, ale nie dla nas. Odpowiednie mocowanie, dobrze dobrane narzędzia i sprzęt, daje gwarancję dobrze wykonanego wyrobu. Swoim klientom oferujemy wykonanie elementów z różnych gatunków mosiądzu. Obrabiamy też inne metale kolorowe takie jak brąz, miedź czy aluminium.
 • Frezowanie tworzyw sztucznych (Pomorskie)Przedstawione na zdjęciu elementy są częścią sadzarki chwytakowej. Stare mocowania chwytaków po latach zaczęły pękać, dlatego konieczne było dorobienie zamienników. Jako, że frezowanie tworzyw sztucznych nie jest nam obce, bez problemu dorobiliśmy potrzebne części.   Frezowanie tworzyw sztucznych; podobne zlecenia:
 • Spawanie tytanu (pomorskie) Przy realizacji tego zlecenia musieliśmy wykonać operacje wiercenia, gięcia i spawania tytanu. Przedstawione haki będą pracowały w trudnym środowisku dlatego musiały zostać wykonane z takiego materiału. Spawanie tytanu przeprowadziliśmy metodą TIG, wierciliśmy przeznaczonymi do tego materiału wiertłami i zrobiliśmy specjalny element aby przeprowadzić prawidłowe gięcie. Podobne realizacje: