Frezowanie CNC miedzi i teflonu

Jeśli interesuje Cię podobne zlecenie:

Wyślij zapytanie ofertowe

Jednym ze zrealizowanych projektów było frezowanie cnc miedzi i teflonu potrzebnych do konstrukcji bloków chłodzących ogniwa Peltiera. Końcowy produkt został z powodzeniem zainstalowany w sprzęcie laboratoryjnym.  Rozmiaru dostępnych na rynku bloków procesorów nie udało się dopasować, a cena przy frezowaniu większej ilości produktów okazała się o połowę niższa. Obróbka odbyła się w materiale dostarczonym przez klienta, więc nie było miejsca na pomyłki. Na szczęście wszystko udało się wykonać za pierwszym razem.

 

Frezowanie CNC miedzi i teflonu

  • Frezowanie aluminum (pomorskie)Zlecenie obejmowało wykonanie kilkudziesięciu elementów z aluminium. Aby sprostać wymaganiom czasowym zostały wykonane specjalne mocowania przyspieszające czas montażu i obróbki. Jako że modele były wykonywane z dość cienkich blach (5mm) nie bez znaczenia pozostawało odpowiednie rozmieszczenie punktów podparcia.  Frezowanie aluminium odbywało się frezami walcowo-czołowymi oraz specjalnymi kształtowymi, które musieliśmy wykonać na zamówienie. Frezowanie aluminium; podobne zlecenia:
  • Frezowanie mosiądzu (pomorskie)Zlecenie obejmowało precyzyjne frezowanie mosiądzu. Elementy obrabiane były dość małe - ok 40mm w najdłuższym miejscu. Dodatkowo trzeba było wykonać wiercenie i gwintowanie otworów pod śruby o bardzo małej średnicy.  Bloczki wykonaliśmy w różnych rozmiarach. Część elementów została wykonana zarówno z twardego mosiądzu jak i stali. Frezowanie mosiądzu; podobne zlecenia:
  • Toczenie stożków (pomorskie) Do realizacji tego zlecenia musieliśmy wykonać toczenie stożków ze stalowego pręta. Elementy będą używane do form wtryskowych, stąd ich nietypowy kształt. Jako, że toczenie stożków wykonujemy często na potrzeby własnej produkcji, realizacja tego zlecenia nie sprawiła problemów naszym tokarzom. Podobne realizacje: