Frezowanie wyspy zaworowej z mosiądzu

Jeśli interesuje Cię podobne zlecenie:

Wyślij zapytanie ofertowe

W tym przypadku podjęliśmy się odwzorowania niedostępnych już części potrzebnych do funkcjonowania całego układu. Producent odmawiał wysyłki części do Polski, więc jedyną opcją było frezowanie listwy zaworowej z mosiądzu w naszym zakładzie. Przedmioty zostały dokładnie pomierzone, zaprojektowane, gatunek materiału odpowiednio dobrany i na koniec kostki zostały wyfrezowane.

W przypadku zleceń takich jak to korzystną finansowo formą jest wykonanie kilku zapasowych sztuk. Czas poświęcony na pomierzenie, zaprojektowanie, ustawienie maszyn i wykonanie pierwszego elementu przekracza czas potrzebny do wytworzenia kolejnych elementów. Posiadając doświadczenie z zakresu tworzyw i metali często dobieramy lepsze materiały niż te, których oryginalnie użył producent.

Gorąco zachęcamy wszystkich do składania podobnych zapytań.

Frezowanie wyspy zaworowej z mosiądzu
Frezowanie wyspy zaworowej z mosiądzu

Podobne realizacje:

  • Frezowanie mosiądzu (pomorskie)Zlecenie obejmowało precyzyjne frezowanie mosiądzu. Elementy obrabiane były dość małe - ok 40mm w najdłuższym miejscu. Dodatkowo trzeba było wykonać wiercenie i gwintowanie otworów pod śruby o bardzo małej średnicy.  Bloczki wykonaliśmy w różnych rozmiarach. Część elementów została wykonana zarówno z twardego mosiądzu jak i stali. Frezowanie mosiądzu; podobne zlecenia:
  • Obróbka mosiądzu (pomorskie)Zlecenie polegało na wykonaniu obróbki z mosiądzu dość drobnych elementów. Wykonanie tak małych detali jest często kłopotliwe, ale nie dla nas. Odpowiednie mocowanie, dobrze dobrane narzędzia i sprzęt, daje gwarancję dobrze wykonanego wyrobu. Swoim klientom oferujemy wykonanie elementów z różnych gatunków mosiądzu. Obrabiamy też inne metale kolorowe takie jak brąz, miedź czy aluminium.
  • Frezowanie aluminum (pomorskie)Zlecenie obejmowało wykonanie kilkudziesięciu elementów z aluminium. Aby sprostać wymaganiom czasowym zostały wykonane specjalne mocowania przyspieszające czas montażu i obróbki. Jako że modele były wykonywane z dość cienkich blach (5mm) nie bez znaczenia pozostawało odpowiednie rozmieszczenie punktów podparcia.  Frezowanie aluminium odbywało się frezami walcowo-czołowymi oraz specjalnymi kształtowymi, które musieliśmy wykonać na zamówienie. Frezowanie aluminium; podobne zlecenia:
  • Frezowanie CNC miedzi i teflonu (pomorskie)Jednym ze zrealizowanych projektów było frezowanie cnc miedzi i teflonu potrzebnych do konstrukcji bloków chłodzących ogniwa Peltiera. Końcowy produkt został z powodzeniem zainstalowany w sprzęcie laboratoryjnym.  Rozmiaru dostępnych na rynku bloków procesorów nie udało się dopasować, a cena przy frezowaniu większej ilości produktów okazała się o połowę niższa. Obróbka odbyła się w materiale dostarczonym przez klienta, więc nie było miejsca na pomyłki. Na szczęście wszystko udało się wykonać za pierwszym razem.  
  • Frezowanie tworzyw sztucznych (Pomorskie)Przedstawione na zdjęciu elementy są częścią sadzarki chwytakowej. Stare mocowania chwytaków po latach zaczęły pękać, dlatego konieczne było dorobienie zamienników. Jako, że frezowanie tworzyw sztucznych nie jest nam obce, bez problemu dorobiliśmy potrzebne części.   Frezowanie tworzyw sztucznych; podobne zlecenia:
  • Projektowanie CAD i budowa przyrządu (pomorskie)Zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie przyrządu do przytrzymywania butelek podczas operacji tampodruku. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby w łatwy sposób dostosowywać różne średnice i długości butelek. Zdjęcie przedstawia testową stacje podawania powietrza. Na stanowisku roboczym przyrząd został wyposażony w pedał nożny pozwalający na sterowanie pracy siłownikiem bez użycia rąk.   Krótki film przedstawiający działanie przyrządu.