Regeneracja kół zębatych z tworzywa sztucznego

Jeśli interesuje Cię podobne zlecenie:

Wyślij zapytanie ofertowe

Czasami zdarza się,  że części zapasowych do urządzeń przemysłowych brakuje, lub nie są już produkowane. Bardzo często potrzeba tylko jednego elementu, aby maszyna dalej działała przez kolejne lata. W takich sytuacjach potrafimy pomóc firmom poprzez zaprojektowanie i wykonanie dla nich części zapasowych, których producent już nie dostarcza.

W przypadku zleceń takich jak regeneracja kół zębatych najbardziej korzystną finansowo formą jest wykonanie kilku zapasowych sztuk. Dzieje się tak dlatego, że czas poświęcony na pomierzenie, zaprojektowanie, ustawienie maszyn i wykonanie pierwszego elementu przekracza czas potrzebny do wytworzenia kolejnych elementów. Posiadając doświadczenie z zakresu tworzyw sztucznych często dobieramy lepsze materiały niż te, których oryginalnie użył producent.

Gorąco zachęcamy wszystkich do składania podobnych zapytań.

Regeneracja kół zębatych z tworzywa sztucznego
Regeneracja kół zębatych z tworzywa sztucznego

Podobne realizacje:

  • Frezowanie zębatek POM (pomorskie)Przedstawione na zdjęciu zębatki frezowane były z dwóch elementów, osobno tarczy i wałów dostosowanych do miejsca mocowania. Zastosowano taki zabieg w celu szybszego wykonania i łatwości wymiany samych tarcz w przyszłości. Dodatkowo dzięki oszczędności materiałów koszt realizacji całego zlecenia wyniósł mniej niż materiał na jednolite elementy. Samo zastosowanie tworzywa POM było podyktowane pracą elementów w środowisku mokrym i wilgotnym, gdyby wykonać elementy z poliamidu kształt i średnica zwiększyłyby się poprzez absorpcję wody.
  • Naprawa zużytych zębatek (pomorskie)Czasem potrzeba pilnego zastąpienia zużytych elementów jest na tyle duża, że dużo bardziej opłacalne jest zlecenie szybkiego frezowania elementów niż zamawianie zapasowych elementów od producenta. Wielokrotnie zdarza się, że zakup części zastępczych jest już niemożliwy, lub producent specjalnie utrudnia dostęp, aby więcej na nas zarobić. W takich sytuacjach najlepszym wyborem jest zlecić usługę profesjonalistom. Niestety nie wszystkie firmy szybko podejmują się zlecenia, wiele z nich pogrąża się w swoich procedurach ofertowych, inne nie chcą rozmawiać z klientami zamawiającymi tylko kilka, kilkanaście sztuk wyrobu. Na szczęście u nas takie problemy nie istnieją.
  • Frezowanie tworzyw sztucznych (Pomorskie)Przedstawione na zdjęciu elementy są częścią sadzarki chwytakowej. Stare mocowania chwytaków po latach zaczęły pękać, dlatego konieczne było dorobienie zamienników. Jako, że frezowanie tworzyw sztucznych nie jest nam obce, bez problemu dorobiliśmy potrzebne części.   Frezowanie tworzyw sztucznych; podobne zlecenia:
  • Frezowanie aluminum (pomorskie)Zlecenie obejmowało wykonanie kilkudziesięciu elementów z aluminium. Aby sprostać wymaganiom czasowym zostały wykonane specjalne mocowania przyspieszające czas montażu i obróbki. Jako że modele były wykonywane z dość cienkich blach (5mm) nie bez znaczenia pozostawało odpowiednie rozmieszczenie punktów podparcia.  Frezowanie aluminium odbywało się frezami walcowo-czołowymi oraz specjalnymi kształtowymi, które musieliśmy wykonać na zamówienie. Frezowanie aluminium; podobne zlecenia:
  • Projektowanie CAD i budowa przyrządu (pomorskie)Zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie przyrządu do przytrzymywania butelek podczas operacji tampodruku. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby w łatwy sposób dostosowywać różne średnice i długości butelek. Zdjęcie przedstawia testową stacje podawania powietrza. Na stanowisku roboczym przyrząd został wyposażony w pedał nożny pozwalający na sterowanie pracy siłownikiem bez użycia rąk.   Krótki film przedstawiający działanie przyrządu.